Yosun Terapisi

Yosun terapisi, vücudun ihtiyaç duyduğu elementlerin,  mineral ve tuzlarının, yeniden vücudumuza kazandırılmasına yardımcı olur. Güzellik sektöründe yüzyıllardır kullanılan yosun terapisi kan dolaşımını düzenlediği gibi, vücudun da stresten arındırılıp rahatlamasını sağlamaktadır. Yosun terapisi yönteminde kullanılan deniz suyu ve spirulina aracılığıyla, vücuttaki stresin atılmasına, selülitli bölgelerin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına, kilo verilmesine ve vücutta biriken toksin maddelerin atılmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra; dolaşım sistemini ve sindirim sistemini düzenler ve cildi güzelleştirir.

Yosun terapisi tarih boyunca selülit tedavisi, bölgesel yağlanmalar ve vücudun sıkılaştırılması için kullanılan bir yöntemdir. Thalassoterapi adı da verilen yosun ve yosun içeriğine sahip ürünler uzun yıllardan beri başta Avrupa olmak üzere, tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Yosun içerdiği bol miktarda vitamin ve minareller sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır.

Vücut yüzeyine ısı vasıtasıyla uygulanan yosun, bir yandan cildi beslerken, bir yandan da açılan gözeneklerden vücuda nüfus eden aktif maddelerle cilt dokusu uyarılır. Yosun terapi vücut dolaşımını düzenleyip, cilt bariyerini güçlendirir, selülit oluşumunun önlenmesine ve var olan selülitin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur, eklemlerde ve kaslarda rahatlama sağlar ve vücudu dinlendirir.